Poczet sztandarowy, którego skład utworzyli uczniowie klasy 3AT,  reprezentował społeczność Technikum w miejsko-gminnych obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Chorąży: Karol Roczniak,Szymon Boroń, Adrian Słonina 

Asysta sztandaru: Katarzyna Halik, Gabriela Legutko,Agnieszka Blecharska, i Marzena Wąs 

Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele pw. Świętego Jakuba przemaszerowaliśmy wraz z Pocztami Sztandarowymi lokalnych instytucji pod pomnik Nieznanego Żołnierza. Nasza młodzież złożyła tam kwiaty w imieniu ZSP1.  Przedstawicielem Prezydium Samorządu Uczniowskiego Technikum był Grzegorz Osiecki z klasy 3IT.

Ponadto, przy Sztandarze AK asystę pełniły uczennice klasy 2AT : Angelika Górska i Wiktoria Obal.

Wraz z Miejską Orkiestrą Dętą udział w obchodach wzięła Natalia Zając - uczennica klasy 3AT.

 

27 kwietnia pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów.

Był to dla nich szczególny dzień, pełen wrażeń i wspomnień, bowiem zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią. 

 

W gronie Maturzystów, którzy ukończyli Szkołę z wyróżnieniem znaleźli się:

Weronika Chyćko i Sabina Gagatek z klasy 4AT

Joanna Sęk z klasy 4LT

Katarzyna Krzan z klasy 4RT

 

Medalami dla Sportowców uhonorowani zostali:

Florek Tomasz z klasy 4LT Reprezentant Szkoły w latach 2014-18  w indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych, piłce nożnej i futsalu

Kłos Albert z klasy 4RT Reprezentant Szkoły w latach 2014-18  w piłce ręcznej, nożnej i  futsalu

Kraj Maciej z klasy 4LT Reprezentant Szkoły w latach 2014-18 w piłce siatkowej i ręcznej oraz koszykówce 

Migda Michał z klasy 4AT Reprezentant Szkoły w latach 2014-18 w koszykówce i piłce siatkowej

Nadolnik Anna z klasy 4RT Reprezentantka Szkoły w latach 2014 -18 w piłce ręcznej i siatkowej, badmintonie, biegach przełajowych oraz koszykówce

 

Medalami "Uberrimis Artibus Ornato" uhonorowani zostali:

Paulina Ruszaj z klasy 4RT

Michał Migda i Tadeusz Czyżycki z klasy 4AT

 

 W gronie Absolwentów Krwiodawców znaleźli się:

Anna Domagała, Tomasz Florek, Kacper Bałabuch i Igor Łanocha z klasy 4LT

Tadeusz Czyżycki z klasy 4AT

 

Dnia 28  lutego  w szkolnej świetlicy odbył się finał akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Do tegoż finału zakwalifikowały się trzy 2-osobowe drużyny spośród 9 klas Liceum i Technikum, uczestniczących  w teście wiedzy.

Skład finałowych drużyn utworzyli uczniowie klas Technikum: 1IT oraz 2AT.  Zmierzali się z zagadnieniami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z Internetu, odpowiadając na pytania otwarte, rozwiązując krzyżówkę oraz rebusy.

Finaliści konkursu bardzo dobrze orientowali  się w temacie,  odpowiadając na większość pytań, co potwierdzały głośne brawa publiczności.

Ostatecznie klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce - klasa 1IT – Oskar Michta, Kacper Gregorowicz (drużyna nr 1)

II miejsce - klasa 1IT – Eliasz Nalepka, Damian Sala (drużyna nr 2)

III miejsce - klasa 2AT – Wiktoria Obal, Kamila Fitrzyk (drużyna nr 3)

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

 

Boże Narodzenie to najweselsze i najbardziej rodzinne święta. Wszyscy cenią sobie ich specyficzny klimat , który roztacza się przez wiele dni przed i po 25 grudnia.

W naszej szkole uroczysta  akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbyła się 22 grudnia . Uczniowie przedstawili wiersze o tematyce wigilijnej i świątecznej oraz zaśpiewali piękne kolędy, które wprowadziły wszystkich w przedświąteczny nastrój.

Podczas akademii nagrodzeni zostali nagrodzeni laureaci Konkursu wiedzy o Patronie Technikum Józefie Piłsudskim oraz Konkursu na Świąteczną Ozdobę.

18 grudnia 2017 r na dużej przerwie rozstrzygnięto konkurs na ozdobę świąteczną, zorganizowany przez Samorządy Uczniowskie naszej szkoły

 W konkursie wzięli udział uczniowie z Liceum oraz Technikum:

Dominik Franczyk z klasy 1AT

Katarzyna Żurek z klasy 2A

Monika Góral z klasy 3RT

Patrycja Kądziołka z klasy 2G

Milena Bodurka z klasy 1G

 

Jury wytypowało następujących zwycięzców:

I miejsce - Dominik Franczyk z klasy 1AT

II miejsce - Milena Bodurka z klasy 1G

III miejsce - Monika Góral z klasy 3RT

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. 

 

 

 

 

 

 

 Samorządy Uczniowskie

serdecznie zapraszają uczniów Liceum i Technikum do udziału w Konkursie na ŚWIĄTECZNĄ OZDOBĘ

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

 

 

Czytaj więcej...

11 listopada 2017 roku przedstawiciele społeczności Technikum w osobach: Dominik Franczyk, Monika Kozdrój i Natalia Karecka kl.1AT oraz  Angelika Górska i Kinga Zapiór kl.2AT wraz z Pocztem Sztandarowym wzięli udział w miejsko-gminnych obchodach Święta Niepodległości.
Uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej oraz  w przemarszu Pocztów Sztandarowych pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie złożyli wiązankę kwiatów.

W dniach 4 i 5 grudnia 2017 r, w rocznicę urodzin Patrona Technikum - Józefa Piłsudskiego, odbył się Konkurs wiedzy o Jego  życiu i działalności. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Nr 1 wraz z opiekunem  p. Magdaleną Urbaś we współpracy z nauczycielem historii p. Moniką Jawor.

Celem konkursu było kultywowanie pamięci, popularyzowanie życia i czynów Twórcy Niepodległości Polski Marszałka Józefa Piłsudskiego, kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia w oparciu o Jego wzorzec Osobowy oraz pogłębianie wiedzy uczniów Technikum dotyczącej osoby Patrona.

Czytaj więcej...

 10 listopada podczas uroczystej akademii, społeczności szkolnej zostali przedstawieni członkowie nowego Prezydium, wybrani 27 października 2017 r.


10 listopada podczas uroczystej akademii, społeczności szkolnej zostali przedstawieni członkowie nowego Prezydium, wybrani 27 października 2017 r.

Reprezentanci Technikum pełnić będą następujące funkcje:

Grzegorz Osiecki z klasy 3IT- Przewodniczący

Nikola Gąsienica z klasy 1RT - Zastępca Przewodniczącego

Jakub Kargól z klasy 1RT- Zastępca Przewodniczącego

Maria Bednarek z klasy 2LT – Skarbnik

Monika Kozdrój z klasy 1AT – Sekretarz

Jakub Gagatek z klasy 2LT – Łącznik

 

Pani dyrektor Maria Góra podziękowała za pracę w roku szkolnym 2016/17 członkom ustępującego Prezydium, wręczając im nagrody książkowe, zaś uczniowie podziękowali Dyrekcji oraz Opiekunom za pomoc, opiekę i współpracę w minionym roku szkolnym.


Copyright by Daniel Klecki
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku                                                                          ul.Okulickiego 2, 32-800 Brzesko tel. 14 6863200