Skład jury tworzyły następujące osoby: p. Dyr Dorota Ogiela, p. Magdalena Urbaś, p. Monika Jawor.

Do potyczki przystąpiło 17, 3-osobowych drużyn z klas Technikum: 1AT, 1IT, 1LT,1RT, 1FT, 2AT, 2LT, 2RT.

Klasa 1AT:

Święch Klaudia, Pajor Anna, Kozdrój Monika (drużyna I)

Herma Doninika, Wawrzonek Julia, Hodurek Grzegorz (drużyna II)

Klasa 1IT:

Kornaś Agnieszka, Sala Damian, Nalepka Eliasz

Klasa1 LT:

Serafin Paweł, Pacura Łukasz, Jaworska Oliwia

Klasa 1RT:

Kądziołka Gabriela, Opioła Wanessa, Szafrański Szymon

Klasa 1FT:

Niedojadło Julia, Gajec Wioletta, Adamczyk Dominika(drużyna I)

Ostręga Norbert, Borowiec Michał, Kopeć Kamil(drużyna II)

Klasa 2AT:

Biernat Natalia, Mularz Natalia, Słonina Katarzyna (drużyna I)

Bujak Dawid, Mól Sara, Obal Wiktoria (drużyna II)

Górska Angelika, Zapiór Kinga, Tota Natalia (drużyna III)

Szumacher Michał, Świączkowska Sylwia, Bzdak, Wojciech (drużyna IV)

Klasa 2RT:

Serafin Anita, Turek Sylwia, Hojnowska Gabriela (drużyna I)

Bielecki Krzysztof, Latocha Mateusz, Baczewski Patryk (drużyna II)

Klasa 2LT:

Borowiec Adrian, Warzydrąg Jakub, Gagatek Jakub (drużyna I)

Bednarek Maria, Oleksy Bartłomiej, Chmioła Weronika (drużyna II)

Siudut Gabriela, Golis Jan, Biel Bartosz (drużyna III)

Holik Artur , Młyński Dawid, Lupa Szczepan (drużyna IV)

W eliminacjach zadaniem uczestników było rozwiązanie testu 25 zamkniętych pytań. Zakres wiedzy był bardzo obszerny, ponieważ obejmował całe życie Marszałka, a więc lata 1867-1935. Pytania dotyczyły życia prywatnego i działalności Józefa Piłsudskiego.

Do finału zakwalifikowały się trzy drużyny z klas 2AT, 1AT oraz 1IT. W tej części konkursu uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania otwarte.

I miejsce z rezultatem 9 pkt zajęła drużyna klasy 1AT w składzie:Święch Klaudia, Pajor Anna, Kozdrój Monika .

II miejsce z rezultatem 4 pkt zajęła drużyna klasy 1IT w składzie:Kornaś Agnieszka, Sala Damian, Nalepka Eliasz.

III miejsce z rezultatem 1 pkt zajęła drużyna klasy 2AT w składzie:Biernat Natalia, Mularz Natalia, Słonina Katarzyna .

Laureatom serdecznie gratulujemy. Zostaną oni nagrodzeni podczas szkolnej akademii 22. 12. 2017r.