Poczet sztandarowy, którego skład utworzyli uczniowie klasy 3AT,  reprezentował społeczność Technikum w miejsko-gminnych obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Chorąży: Karol Roczniak,Szymon Boroń, Adrian Słonina

Asysta sztandaru: Katarzyna Halik, Gabriela Legutko,Agnieszka Blecharska, i Marzena Wąs

Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele pw. Świętego Jakuba przemaszerowaliśmy wraz z Pocztami Sztandarowymi lokalnych instytucji pod pomnik Nieznanego Żołnierza. Nasza młodzież złożyła tam kwiaty w imieniu ZSP1.  Przedstawicielem Prezydium Samorządu Uczniowskiego Technikum był Grzegorz Osiecki z klasy 3IT.

Ponadto, przy Sztandarze AK asystę pełniły uczennice klasy 2AT : Angelika Górska i Wiktoria Obal.

Wraz z Miejską Orkiestrą Dętą udział w obchodach wzięła Natalia Zając - uczennica klasy 3AT.