Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym. Następnie zebrani przeszli do szkoły, aby uczestniczyć w dalszej części uroczystości.

Pani Dyrektor Dorota Jedlińska gorąco powitała przybyłych do szkoły: uczniów oraz nauczycieli. Przyznała ona, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na uczniów czekają spore wyzwania, mnóstwo pracy ale tez wiele satysfakcji oraz radości. Zapewniła jednocześnie uczniów, że zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony nauczycieli i dyrekcji. Szczególnie ciepło przywitała nowych uczniów klas pierwszych i zapewniła, że cała społeczność szkolna przyjmuje ich z otwartymi ramionami.

W trakcie uroczystości nie zabrakło również  upamiętnienia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Po akademii uczniowie spotkali się wraz z wychowawcami w swoich salach.