11 listopada uczniowie naszego uczestniczyli w miejsko-gminnych obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz poczet sztandarowy przeszli w uroczystym pochodzie ulicami miasta do Sanktuarium p.w. św. Jakuba Apostoła. Tam, w intencji Ojczyzny odprawiona została uroczysta msza święta. Po mszy uczestnicy marszu przeszli pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie odśpiewali hymn, a delegacje złożyły kwiaty. Przedstawiciele szkoły oddali również hołd ofiarom II Wojny Światowej przy pomniku pomordowanych w hitlerowskich więzieniach i obozach zagłady.

W uroczystościach wzięli udział Julia Cebula, Izabella Morys, Artur Boroń, Krzysztof Marek, Wojciech Strzesak oraz  Dominik Szpak z klasy 2LT. Przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego był Grzegorz Osiecki z klasy 4 IT.