10 listopada 2015 roku, w przeddzień rocznicy odzyskania przez naród Polski niepodległości, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości oraz Święta Technikum.

Niepodległość Polski nierozerwalnie związana jest z osobą Patrona Technikum - Józefa Piłsudskiego, niestrudzonego w dążeniu do wyzwolenia narodu polskiego spod jarzma zaborców.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: 2IT oraz 2AT pod kierunkiem wychowawców p. Moniki Madej i p. Piotra Dudy. Nagłośnienie obsługiwali: Nikodem Bandurowski z klasy 4IT oraz uczniowie klasy 1IT: Gracjan Jakubczyk i Mateusz Latocha.
Chorążym Pocztu Sztandarowego był Dominik Gurgul z klasy 4IT wraz z asystą - uczennicami z  klasy 1LT : Alicją Ciężak  i Ewą Grabarz.
Oprawę fotograficzną uroczystości zapewnił Marcin Michta z klasy 4 IT.

W miejsko- gminnych obchodach Święta niepodległości społeczność Technikum reprezentowali : Jakub Wieczorkowski z klasy 1RT,
 Alicja Ciężak  i Ewa Grabarz z klasy 1LT oraz Grzegorz Osiecki z klasy 1IT.